آشنایی با شرکت مجتمع فولاد پارسیان

شرکت مجتمع فولاد پارسیان با بهره گیری از پرسنل مجرب و کار آزموده و با سرمایه صد در صد خصوصی راه اندازی گردیده

مجتمع فولاد پارسیان در راستای تحقق بخشیدن به بی نیاز شدن کشور به محصولات فولادی در سال های آتی در زمینی به مساحت 20000هزار متر مربع در استان البرز- شهرک صنعتی اشتهارد واقع شده است. این مجتمع فولاد داری دو بخش می باشد که در فاز اول اقدام به راه اندازی واحد تولید میلگرد های ساختمانی در سایز های گونا گون کرده است و همچنین در فاز دوم در حال راه اندازی یک واحد ذوب فولاد جهت تولید شمش های فولادی به منظور برآورده کردن مواد اولیه واحد تولید میلگرد نیز میباشد.
همانطور که میدانیم میلگرد به عنوان پرکار برد ترین و اساسی ترین و همچنین پرفروش ترین مقاطع فولادی مورد نیاز در صنعت ساخت و ساز در کشور ما میباشد.

با توجه به نیاز کشور به میلگرد های باکیفیت و با دوام که جهت مقاوم سازی ساختمان های مناطق زلزله خیز به کار گرفته میشود مجتمع فولاد پارسیان تمرکز خود را بر روی تولید میلگرد های مقاوم و مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز که از نوع (A3) که دارای استحکام بسیار بالا و نیز پر کاربرد ترین میلگرد در صنعت ساختمان میباشد قرار داده است.

این واحد تولیدی با بهره گیری از باکیفیت ترین و پیشرفته ترین ماشین آلات خط تولید فولاد، (میلگرد ) ساخته شده در کمپانی های معتبر جهانی و همچنین با استفاده از مدرن ترین دستگاه های تست مقاومت میلگرد، توانسته است میلگرد های ساختمانی در مقاطع مختلف را بر اساس استاندارد های بین المللی و داخلی تولید نماید. از جمله کمپانی های تامین کننده معتبر که ماشین آلات خط تولید مجتمع فولاد پارسیان را تامین نموده اند میتوان به کمپانی (SHANGHAI ELECTRIC) که یکی از بزرگترین کمپانی های تولید ماشین آلات خطوط تولید فولاد در جهان میباشد اشاره نمود.

تقسیم بندی میلگرد ها بر اساس استاندارد

از آن جا که اولین خط تولید فولاد در ایران توسط کشور شوروی سابق در دهه 60 میلادی در ایران راه اندازی گردید لذا از این رو بسیاری از استاندارد های صنایع فولاد در کشور ما نیز مطابق با استاندارد های روسیه کنونی میباشد و همچنین تقسیم بندی میلگرد ها برپایه همین استاندارد صورت گرفته است

.